Jak rozpocząć działalność w e-commerce?

W dzisiejszym świecie jest coraz mniej produktów, których nie można kupić przez Internet. Odzież, obuwie, sprzęt RTV to tylko kilka przykładów biznesów, które świetnie sprawdzają się online. Obecna, pandemiczna sytuacja powoduje, że coraz więcej firm, które do tej pory nie działały w Internecie, rozszerzają swoją działalność. Jak rozpocząć działalność w e-commerce i jak znaleźć pracowników, którzy pomogą nam zbudować nasz sklep? To wszystko znajdziesz w naszym artykule.

Słowo e-commerce jest zapożyczeniem z języka angielskiego i oznacza oczywiście handel elektroniczny (źródło – https://sjp.pwn.pl/slowniki/e-commerce.html). Branża e-commerce obejmuje oczywiście oprócz sklepów internetowych, całość operacji i oprogramowania związanych z ich funkcjonowaniem.

Najprostsza działalność w e-commerce?

Najbardziej popularną forma działalności e-commerce jest sklep internetowy. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga wielu inwestycji na starcie, gdyż nie musimy wynajmować lokalu użytkowego, całość pracy możemy wykonywać zdalnie – z naszego miejsca zamieszkania, bądź dowolnego miejsca na ziemi.

Jak zacząć?

Przede wszystkim musimy mieć pomysł. Bez tego nie ma szans na sukces. Konieczne jest, przeprowadzenie krótkiej analizy, aby stwierdzić czy nasza działalność e-commerce ma sens.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o założeniu działalności w wybranej przez nas formie. Do wyboru mamy: jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną, spółkę jawną, spółkę komandytową, spółkę komandytowo-akcyjną, spółkę akcyjną lub spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Musimy również wybrać sposób opodatkowania (podatek na zasadach ogólnych, podatek linowy, ryczałt lub karta podatkowa), rodzaj prowadzonej dokumentacji finansowej oraz forma wpłaty zaliczek na podatek z Urzędem Skarbowym:

Stwórz swój sklep

Stworzenie od zera własnego sklepu internetowego również nie jest problemem. Istnieją dziesiątki gotowych rozwiązań, aby zbudować swój sklep. Możemy wybrać opcje abonamentową, gdzie za kilkadziesiąt złotych miesięcznie będziemy mieli dostęp do oprogramowania sklepu internetowego. Jest to najprostsza metoda otworzenia swojego sklepu internetowego. Jeżeli mamy więcej środków do zainwestowania możemy zlecić budowę naszego sklepu wyspecjalizowanej firmie, ale koszt może sięgnąć dziesiątek tysięcy złotych.

Dotrzyj do klientów

Oczywiście nawet najlepszy pomysł to za mało, jeżeli nie pokażemy go odbiorcom. Nasz asortyment musi być przemyślany, ale przede wszystkim musimy go zareklamować. Reklamy pozwolą nam na dotarcie do potencjalnych klientów. Sposobów reklamy jest mnóstwo, ogranicza nas tylko nasza fantazja. Jeśli klient znajdzie się już w naszym sklepie to pozostaje nam tylko skłonić go do zakupu. Jak to zrobić? Jakością produktu, jego unikalnością, ceną, dobrze przemyślana promocją.

Znajdź pracowników

Co w przypadku, gdy nasz biznes działa już na tyle dobrze, że zaczyna nam brakować czasu na jego prowadzenie i rozwój? Przede wszystkim nie należy bać się zatrudnienia nowej osoby, która nas odciąży. Jeżeli sami nigdy nie rekrutowaliśmy, warto zgłosić się do agencji rekrutacyjnej, która wspomoże nasz w całym procesie. Warto zdecydować się na agencję rekrutacyjną, która działa w sposób partnerski i która zadba o pozytywne odczucia po stronie kandydatów. Więcej na temat rekrutacji pracowników możesz przeczytać w tym artykule -> https://veritas-recruitment.pl/blog/rekrutacja/rekrutacja-w-branzy-e-commerce/

Nie bój się pytać!

Chyba najważniejsza rada – nie bać się zapytać, jeżeli się czegoś nie wie. Możemy znaleźć dziesiątki miejsc w internecie, gdzie możemy zapytać bardziej doświadczonych osób o rozwiązanie problematycznej sytuacji. Warto liczyć na ludzką życzliwość i pytać, aczkolwiek zawsze filtrujmy odpowiedzi.

 

1 komentuj

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Skoro wiemy już czego szukać u pracownika e-commerce, pozostaje pytanie, gdzie znaleźć takiego pracownika. Najprostszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do agencji rekrutacyjnej, która oferuje wsparcie w rekrutacji e-commerce. Agencja rekrutacyjna Veritas Recruitment z przyjemnością znajdzie dla Ciebie idealnego kandydata. Rekrutacja w  e-commerce to zdecydowanie niełatwe zadanie, ale nasi specjaliści mają w tym duże doświadczenie. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z e-commerce sprawdź co napisaliśmy o tym w tym artykule – > https://veritas-recruitment.pl/blog/aktualnosci/jak-rozpoczac-dzialalnosc-w-e-commerce/. […]

Komentarze wyłączone