Jak agencja headhunterska może ułatwić rekrutację w firmie?

Chyba najlepiej jest wszystko opisywać z własnego doświadczenia. Chcielibyśmy się dziś z Wami podzielić naszymi #AgencyExperience i uważamy, że taki termin obok dobrze znanego nam #CandidateExperience, powinien zostać wskrzeszony do życia natychmiast!

Skojarzenia 

Wielu z nas agencje rekrutacyjne czy agencje pracy tymczasowej kojarzy z ostatecznością. Kandydat często myśli „Po co mi agencja, przecież znajdę pracę sobie sam”. W głowie pracodawcy natomiast dominuje przekonanie „Przecież to będzie podwójny wydatek, przecież sami do tej pory organizowaliśmy rozmowy i bardzo dobrze na tym wychodziliśmy”, a już demoniczną wersją ze strony potencjalnego pracodawcy/ klienta agencji jest wypowiedź „Nie, nie jesteśmy zainteresowani usługami Waszej agencji, przecież Wy chcecie na nas zarobić”. Repeat please 🙂  no i cisza w słuchawce…

Wracając do początku 🙂 

Słów kilka o motywacji agencji rekrutacyjnej 

– Tak, chcemy zarabiać – czy to brutalna prawda, czy szczera odpowiedź ? Przecież każdy z nas zarabia na własne utrzymanie. Utrzymanie lokali, wypłaty zatrudnionych rekruterów, prenumeratę magazynów branżowych, szkolenia etc.

Oprócz wyżej wymienionej motywacji (która jest szczerym przekazem) chcemy jednak przede wszystkim:

-odciążyć Was w Waszych procesach rekrutacyjnych;

-pragniemy, żebyście zatrudniali kandydatów w średnio 3-4 tygodnie od startu rekrutacji;

-pragniemy, żebyście zaoszczędzili nawet do 75% kosztów, podczas współpracy z agencją;

– chcemy przekazać Wam naszą ekspercką wiedzę metod nawiązywania kontaktów z odpowiednimi kandydatami;

-chcemy wspierać Was na każdym etapie rekrutacji i zająć się kompleksową budową Waszych zespołów !

Można byłoby tak jeszcze wiele pozytywnych aspektów współpracy z nami wymieniać, ale co najważniejsze budujemy wzajemnie swój świat współmarek !

Cieszymy się niezmiernie, że należymy do tej grupy agencji w Polsce, które doceniają rozwój Employer Brandingu i chcą przywiązywać wagę do jego działań.

I wiecie co? To naprawdę sprawia nam ogromną frajdę !

Działania wizerunkowe Agencji Rekrutacyjnej i budowanie marki klienta w czasach kryzysu.

Cieszymy się, że coraz więcej firm/klientów/pracodawców jest świadomych wartości działań wizerunkowych podejmowanych przez agencje. Przecież to my agencje działamy w Waszym imieniu i właśnie dlatego zależy nam na transparentnej komunikacji od samego początku. Nie są dla nas najważniejsze pieniądze z przeprowadzonej rekrutacji a Wasze zadowolenie i zadowolenie kandydata z dopasowania do Waszej kultury organizacyjnej w firmie, transparentna komunikacja i feedback podczas prowadzonych rozmów kwalifikacyjnych!

Podsumowując, dbajmy wspólnie i stwórzmy czytelne wyróżniki współpracy na linii – agencja – pracodawca, dopasujmy działania rekrutacyjne na jobboardach i innych kanałach social media, gdyż tylko takie działanie może przynieść korzyść wszystkim podmiotom – agencjom rekrutacyjnym i ich klientom.

Z ukłonami 
Zespół Veritas Recruitment