Zasady podążania ścieżką kariery. Jak znaleźć zloty środek łączący życie zawodowe i prywatne i nie czuć wypalenia zawodowego w piątkowy wieczór.

 Praca i zarobki mogą nas motywować do rozwijania w sobie pasji i osiągania celów. Jesteśmy spokojni o teraźniejszość – w ciągu tygodnia ciężko pracujemy, staramy się oszczędzać i czekamy na weekend aby móc w pełni zregenerować siły po ciężkim tygodniu zmagań w pracy. Jednak nie tak powinien wyglądać model życia łączący pracę zawodową i życie prywatne. Podpowiadamy Wam – nauczeni doświadczeniem, jak wykorzystać złote zasady , aby móc cieszyć się życiem prywatnym i jednocześnie odnosić sukcesy w pracy zawodowej.

1. Znajdź pracę, w której będziesz się spełniać

Większość swego czasu spędzamy właśnie w pracy. Jeżeli więc nie będziesz spełniał się w życiu zawodowym, to negatywne emocje budzące się podczas wykonywania jej będą przekładały się na Twoje życie prywatne. To wcale nie jest trudne , musisz tylko nieustannie zadawać sobie pytania – kim jesteś i co będzie sprawiało, że praca zawodowa zamieni się dla Ciebie w pasję.

2. Zawsze staraj się pogłębiać swoją wiedzę

Jak już odnajdziesz w sobie pasję związaną z życiem zawodowym to kolejnym krokiem będzie jej zgłębianie. W tym celu uczestnicz w różnego rodzaju kursach ( wiele z nich jest darmowych ) – pamiętaj , że ludzie, organizujący te kursy to
z reguły osoby – tak jak Ty – głodne wiedzy i nowego doświadczenia w danej branży. Oni tez uczą się i pragną organizować networkingi, zawierać nowe znajomości i poszerzać kręgi swoich zainteresowań. Zacznij szukać
a zobaczysz jak wiele jest możliwości ( idealnym narzędziem do tego jest FB czy LinkedIn).

3. Złoty środek łączący pracę zawodową i życie prywatne

Pamiętaj, ze potrzebujesz czasu aby odpocząć po pracy a nawet i w trakcie. Pozwól sobie podczas przerwy w ciągu dnia na relaks ( do tego posłuży chillout room, który już funkcjonuje w wielu miejscach pracy a jeżeli nie ma go jeszcze
w Twojej firmie to wyjdź na świeże powietrze popatrz w dal, pozwól odpocząć oczom. Zobaczysz jak taka krótka przerwa pozwoli Ci zregenerować siły i będzie sprzyjała kreatywnej i wydajnej pracy. Nie zastanawiaj się za długo
– po prostu wyjdź z biura 🙂

4. Poszukaj w sobie ducha zespołu

W większości przypadków średnie i duże projekty potrzebują więcej niż jednej perspektywy. W myśl przysłowia – „ Co dwie głowy to nie jedna”. Rozmawiajcie dużo ze sobą i zadawajcie pytania – zobaczysz jak atmosfera w pracy przemieni się w pozytywną energię i stanie się katalizatorem do współpracy.

5. Zadbaj o swoje zdrowie

Uprawiaj dużo sportu, staraj się jak najczęściej wstawać od biurka (wielkie pomysły i natchnienie przychodzą do nas podczas ruchu).

6. Odłącz „kroplówkę internetową”

Staraj się jak najmniej korzystać z urządzeń technologicznych ( oczywiście większość z nas w ciągu dnia nie może sobie na to pozwolić ) komputer czy smartfon są naszymi źródłami utrzymania kontaktów biznesowych… ALE po pracy staraj się ograniczać używanie w/w urządzeń.

7. Nauka asertywności

Nigdy nie podejmuj się realizacji większej ilości zadań, jeżeli od początku wiesz, że nie podołasz ich realizacji. Nie staraj się sprawiać dobrego wrażenia. To zostanie źle odebrane a Ty zapędzisz się ze swoimi ambicjami w kozi róg.

8. Nie tylko pieniędzmi człowiek żyje

Nie powinny być głównym motywatorem i katalizatorem do wykonywania pracy. Jeśli znajdziesz pracę, w której będziesz spełniał się zarówno zawodowo jak i prywatnie, zniknie presja związana z zarabianiem i ciągłą gonitwą za pieniędzmi.

Mamy nadzieję, ze te proste i krótkie zasady będą pomocne w codziennym życiu.
Trzymamy kciuki !